“Charlie Hebdo” pa Muhamedin

Autori:Avdyl Pajaziti

Karikaturisti kryesor i revistës satirike “Charlie Hebdo” Lus ka thënë se më nuk do të vizatojë karikaturat e profetit Muhamed, transmeton sot AFP.

Lus ishte ai që në faqen kryesore vizatoi karikaturën e Muhamedit pas së cilës në janar xhihadistët kryen një sulm në redaksi në Paris ku u vranë 12 njerëz.

“Nuk do të vizatoj më figurën e Muhamedit. Kjo nuk më intereson më”, ka thënë karikaturisti Lus.

Në mesin e të vrarëve më 7 janar ka qenë edhe redaktori kryesor i revistës Stephan Charbone si dhe edhe tre karikaturistët e njohur në Francë si Qabes , Tinjus dhe Volynskyi .

E gjithë bota e ka dënuar sulmin duke u solidarizuar kështu me revistën Charlie Hebdo.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/charlie-hebdo-pa-muhamedin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala