Çfarë ndodh nëse ju pini ujë me mjaltë me stomakun bosh?

Autori:Avdyl Pajaziti

Kjo përzierje tretet lehtë dhe ka ndikim të hatashëm në organizëm. Falë përbërësve të tij, mjalti që moti konsiderohet ushqim ideal për shërimin e shumë dhimbjeve. Por, a e keni dëgjuar për përzierjen çudibërëse të mjaltit në gotën me ujë?

Si duhet përgatitur: Vendos një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe përzieje mirë. Mjalti do të shkrihet me ujin, e cila sjell shumë përfitime shëndetësore.

Këtu janë përfitimet e ujit me mjaltin në një stomak bosh:

– Sjell fundin e problemeve në “zorrën qore”.

– Forcon sistemin imunitar dhe është i shkëlqyer në luftën kundër bronkit.

– Pastron traktin e tretjes nga parazitët. Ajo liron trupin nga toksina.

– Një spastrim i plotë i trupit tuaj fillon, sepse ajo ka veti antibakteriale dhe antivirale.

– Përmirëson zorrën e trashë dhe shkatërron mikroorganizmat.

– Gjithashtu mund të ndihmojë për urinimin të pakontrolluar gjatë natës.

Për qëllime parandaluese pini këtë përzierje në mëngjes me stomakun bosh. Pini atë shpejt. Barku hapet si një valvul dhe uji shpejt hyn në traktin e tretjes. Mund të përdorët dhe brenda natës kjo përzierje. Kjo pije mund të konsumohet edhe para gjumit, sepse kjo lehtëson punën e veshkave. Nga ana tjetër, kjo pije do ta bëjë lëkurën të ndritshme dhe të butë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/cfare-ndodh-nese-ju-pini-uje-me-mjalte-me-stomakun-bosh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala