Çfarë bëjnë hakerët me iMac në hotel

Autori:Avdyl Pajaziti

Kur hasni në hotele luksoze në të cilat ka kompjuterë iMac, bëni mirë ti mbuloni ato, ashtu si i mbulojnë hakerët kur qëndrojnë në to.

Ata thonë se përmes kamerën që gjendet në iMac mund të përgjohesh. Ata i marrin këto masa kur hasin në këta kompjuterë. Kthejnë monitorin kah muri, e heqin atë nga priza, vendosin një peshqir në monitor.

Ata marrin këto masa pasi që janë të përndjekur nga shteti, mirëpo rekomandojnë që ta bëjnë këtë edhe ata të cilët dëshirojnë që ti ruhen përgjimeve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/cfare-bejne-hakeret-me-imac-ne-hotel/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala