Certifikohen instruktorët e Forcës së Sigurisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Sot në Amfiteatrin e Fakultetit të Edukimit do të mbahet ceremonia e certifikimit të Instruktorëve të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes (KDS),  të Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK).

Në aktivitetin e certifikimit të instruktorëve të FSK-së,  marrin pjesë;  Komandanti i KDS, gjeneral brigade Enver Cikaqi, Dekani i Fakultetit të Edukimit, Et’hem Çeku si dhe oficerë të FSK-së dhe profesor të Fakultetit të Edukimit të Universitetit të Prishtinës.

Komanda e Doktrinës dhe Stërvitjes në bashkëpunim me Fakultetin e Edukimit ka realizuar një program trajnues për instruktorët e KDS-së me ligjërues të Fakultetit të Edukimit në lëmin; Metodat e mësimëdhënies dhe mësimnxënies.

Instruktorët e KDS kanë vijuar këtë trajnim  nga  data 5 dhjetor 2014 deri më 06 shkurt 201

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/certifikohen-instruktoret-e-forces-se-sigurise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala