Çarje e frikshme e rrugës në Shqipëri

Autori:Zekirja Shabani

Aksi rrugor Elbasan-Librazh është një prej më problematikëve në vend, pas reshjeve të dy ditëve të fundit.

Nga prurjet e shumta të lumit Shkumbin, është shembur pjesa e argjinaturës me një distancë rreth 100 metra dhe rruga është kthyer njëkatëshe, transmeton lapsi.

Siç shihet kalimi në këtë segment është mjaft i rrezikshëm.

Policia po menaxhon trafikun me alternim, ndërsa u bën thirrje drejtuesve të automjeteve të bëjnë kujdes në këtë segment.

rruga e kombit

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/carje-e-frikshme-e-rruges-ne-shqiperi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala