Cameron: Dhashë dorëheqje sepse populli nuk më përkrahu

Autori:Zekirja Shabani

Në deklaratën e kryeministrit britanik të dorëheqjes, David Cameron tha se ai kishte besuar se populli britanik do të zgjedhë rrugën e tij, mirëpo shtoi se tani duhet të përballet me vendime të mëdha.

“Kam luftuar për këtë fushatë, me pasion me kokë e me zemër. Kam qenë absolutisht i qartë në lidhje me besimin tim se Britania është më e fortë, më e sigurt dhe më mirë brenda Bashkimit Europian dhe kam bërë të qartë se referendumi ishte në lidhje me të ardhmen e vendit.

Populli britanik ka marrë vendim shumë të qartë, rrugët tona ndahen këtu, vendit i duhet një lider tjetër në këtë drejtim”, ka thënë David Cameron

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/cameron-dhashe-doreheqje-sepse-populli-nuk-me-perkrahu/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala