Caku i radhës i ISIS-it mund të jetë Londra

Autori:Avdyl Pajaziti

Xhihadistët që mund të kryejnë atentate të ngjashme me atë të Parisit edhe nëpër rrugët e Britanisë, po monitorohen nga më tepër agjentë se sa kanë operuar në Mbretërinë e Bashkuar që prej Luftës së Dytë Botërore.

Mijëra policë civilë, pjesëtarë të forcave speciale, ushtarakë dhe agjentë të paguar po i mbajnë nën mbikëqyrje të rreptë të dyshuarit dhe bandat nëpër rrugë bën të ditur CCTV.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/caku-i-radhes-i-isis-it-mund-te-jete-londra/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala