Caktohet një muaj paraburgim ndaj të dyshuarve të PTK-së

Autori:Gazeta Fjala

Gjykata Themelore në Prishtinë ua ka vazhduar paraburgimin për një muaj dy të dyshuarve që kanë kryer veprën penale “Mashtrim” dhe “Marrje të ryshfetit”.

Dy të dyshuarit G.I., drejtor i Kontrollit të Brendshëm të PTK-së, ishte vënë në lajthitje duke ju marrë personave nga 5 mijë euro që arrin vlerën e mashtrimit mbi 15 mijë euro, njofton Express.

Ndërsa, A.Z., udhëheqës i shitjes në PTK, dyshohet të ketë zbuluar informata të cilat janë shpallur si fshehtësi me vendim të gjykatës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/caktohet-nje-muaj-paraburgim-ndaj-te-dyshuarve-te-ptk-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala