Busquets nuk i frikësohet argjentinasit të Barcelonës

Autori:Avdyl Pajaziti

Mesfushori i Barcelonës Busquets nuk e sheh Havier Maskerano-n si rrezik për pozicionin e tij si mesfushor.

Maskerano iu bashkangjit ekpit katalunas në n vitin 2010 nga Liverpool, mirëpo në të shumtën e kohës ai ka luajtur si mbrojtës.

Sidoqëtëjetë, Busquets ka thënë se nuk shqetësohet për humbjen e vendit të tij përkrah Argjentinasit.

“Maskerano-n nuk e shoh si kërcënim për mua në mesfushë: Nuk më duhet të luftoj për të zënë vend në startim,” tha ai në një konferencë.

“Trajneri është ai i cili merr vendimet, dhe mua vetëm më mbetet të jap më të mirën e mundshme. Luiz Enrike është në krye të kësaj, dhe ne të gjithë ia duam më të mirën ekipit tonë.”

“Unë gjithashtu ndihem shumë mirë të luaj përkrah Maskeranos, poashtu.”

Ndërsa, kur u pyet për ndeshjen me Villareal, ai tha: “Me të vërtetë do të jetë një ndeshje e vështirë. Ne jemi një hap më përpara dhe të gjithë duan një rezultat të mirë. Ne do të fillojmë me avantazh këtë lojë, sepse janë kundërshtarët të cilëve u duhet që të shënojnë.”

Barcelona së fundi e fitoi Kupën e Mbretit, në edicionin 2011-12, kur e mundën ekipin e Atletike Madrid-it në finale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/busquets-nuk-i-frikesohet-argjentinasit-te-barcelones/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala