Bushati lobon në Brazil për njohjen e Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Punëve të Jashtme të Brazilit, Mauro Luiz Iecker Vieira i ka thënë ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Dimitër Bushatit se procesi i njohjeve të Kosovës është një çështje në evoluim. Kurse, ministri Bushati vlerësoi qasjen e përmirësuar të Brazilit kundrejt Kosovës, e materializuar së afërmi me njohjen e dokumenteve të udhëtimit.

Në këtë kontekst, ai kërkoi ndërmarrjen e hapave të nevojshëm që do të mundësonin pjesëmarrjen e Kosovës në organizatat ndërkombëtare.

Ministri i Bushati i bëri këto komente gjatë një vizite zyrtare në Republikën Federative të Brazilit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bushati-lobon-ne-brazil-per-njohjen-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala