Bushati: Kosovës i duhet dialogu dhe jo polarizimi

Autori:Gazeta Fjala

Ministri i Jashtëm Shqiptar Ditmri Bushati ka reaguar lidhur me ngjarjet e të hënës në Parlamentin e Kosovës.

Bushati thotë se është i nevojshëm kultivimi i dalogut, larg polarizimit të tejskajshëm.

“I shqetësuar nga precipitimi i situatës politike në Kosovë. Kosova gjendet përballë sfidave të mëdha të shtetndërtimit demokratik e konsolidimit të subjektivitetit juridiko-ndërkombëtar. Kësisoj, e ka të nevojshme kultivimin e dialogut dhe frymës së mirëkuptimit, larg eksperimentimit e polarizimit të tejskajshëm në retorikë dhe veprime”, shkruan në profilin e tij në Facebook ministri Bushati.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bushati-kosoves-i-duhet-dialogu-dhe-jo-polarizimi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala