Bursat evropiane në rritje

Autori:Avdyl Pajaziti

Fitimi në Deutsche Bank AG dhe raportet pozitive të fitimeve ndihmuan në nxitjen e aksioneve evropiane drejt një niveli më të lartë.

Indeksi Stoxx Europe 600 Index shtoi 0.6 për qind në 365.38 në Londër.

Aksionet e huadhënësit gjerman u rritën 2.5 për qind pasi ai tha se po riorganizon menaxhimin në përpjekje për të riorganizuar huadhënësin dhe rindërtuar marrëdhëniet me rregullatorët.

Indeksi Stoxx 600 përfundoi me pak ndryshime javën e kaluar, duke u rimëkëmbur nga tri ditë humbje drejt përfundimit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bursat-evropiane-ne-rritje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala