Bursat bien pas referendumit në Greqi

Autori:Avdyl Pajaziti

Tregu në Azi sot është në rënie, ku euro përkohësisht ka kufizuar humbjen si rezultat i i votimit kundër ofertës së kreditorëve në referendumin të dielës në Greqi për ç’shkak ekziston rreziku që vendi të dalë nga eurozona dhe të jetë në falimentim.

Euro sot ka rënë në raport me dollarin. Një euro është 1,1038 dollar dhe 135,20 jenë, pas rënies së mbrëmshme kur euro ishte 1,0963 dollar dhe 134,91 jenë, transmeton koha.net.

Bursat evropiane të premten kanë përfunduar me rënie.

Ekspertët e bursave vlerësojnë se janë të mundshme ”plot pasoaj të ndryshme dhe një periudhë e pasigurisë së sigurisë”.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bursat-bien-pas-referendumit-ne-greqi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala