Bullgaria në gatishmëri për t’i ndalur migrantët sirian

Autori:Gazeta Fjala

Për shkak të gjendjes të rënduar me emigrantët, edhe Armata e Reoublikës së Bullgarisë do të vendoset përgjatë kufirit me Maqedoninë dhe Greqinë me qëllim ndalimin e fluksit që sa vjen e rritet, informojnë nga Sofja zyrtare.

Forcat e armatosura tokësore dhe policia kufitare nga dita e martë nisin me aktivitete të përbashkëta në pikat kritike dhe kufirin e gjelbër, përcjell Zhurnal.

Kjo u vendos në takimin e djeshëm në të cilën morën pjesë shefat e shërbimeve, kryeministri Bojko Borisov dhe ministri i financave.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bullgaria-ne-gatishmeri-per-ti-ndalur-migrantet-sirian/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala