Bujar, dekanë apo dekan ?

Autori:Avdyl Pajaziti

Dekani i Fakultetit Filozofik, prof.dr Bujar Dugolli, ka probleme serioze të shkruaj në gjuhën shqipe.

Në një fotografi të radhës të publikuar nga drejtori i Institutit për hulumtime “GAP”, shihet se si Bujar Dugolli, në kartvizitën e tij në vend se të shënojë “Dekan”, ka shënuar “Dekanë”.

Për problemet e tij me gjuhën shqipe është shkruar edhe ditë më parë, ku janë publikuar disa shkrime të tij të cilat gjithashtu përmbanin probleme serioze gjuhësore./GazetaFjala/

12033695_10207882584846820_1763970365_n

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bujar-dugolli-nuk-di-te-shkruaje-shqip/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala