Brunei me pilote

Autori:Zekirja Shabani

Brunei është ndër vendet e rralla me aviokompani ku i tërë ekuipazhi duke filluar nga pilotet e deri tek stjuardesat janë gra.

Në një fotografi që po qarkullon në internet shihet ekipi fluturues me pilote gra i një aviokompanie të këtij shteti, transmeton Gazeta Fjala.

Kjo në komentet e qytetarëve vlerësohet si përparësi ndaj gruas. /Gazeta Fjala/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/brunei-me-pilote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala