Brukseli kritikon Qeverinë: LDK dhe PDK nuk komunikojnë mirë mes vete

Autori:Avdyl Pajaziti

Në raportin e Progresit e Komisionit Europian që u publikua sot është adresuar edhe mungesa e bashkëpunimit ndërmjet LDK’së dhe PDK’së –dy partnereve të koalicionit.

“Bashkëpunimi i kufizuar ndërmjet ministrive të udhëhequra nga PDK dhe LDK në disa raste ka vështirësuar arritjen e progresit në disa fusha kyçe të qeverisjes. Qeveria duhet të arrijë afatet që janë të vendosura për disa plane pune dhe strategji me një koordinim më të mirë dhe përmirësim të komunikimit ndërmjet partnerëve të koalicionit” thuhet në raport.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/brukseli-kritikon-qeverine-ldk-dhe-pdk-nuk-komunikojne-mire-mes-vete/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala