Brukseli dërgon “emisarët” e azilit në Kosovë

Autori:Zekirja Shabani

Sekretarin e Shtetit për Azil dhe Migrim të Belgjikës, Theo Francken do të qëndroj gjatë ditës në Kosovë. Ai do të zhvilloj takim me ministrin e Punëve të Brendshme të Kosovës, Skender Hysenin, me të cilin do të bisedojnë për migrimin dhe masat që duhet ndërmarr Kosova për këtë çështje.

Takimi do të mbahet  në ora 10:00, ndërsa në ora 10:30, do të mbahet një konferencë e përbashkët për media. Takimi mbahet në objektin kryesor të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/brukseli-dergon-emisaret-e-azilit-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala