Brezovica në dorë të francezëve

Autori:Zekirja Shabani

Për tri vitet e ardhshme investitori i ri i Qendrës Turistike, Brezovica, konsorciumi francez MDP consalting do të investojë 167 milionë euro.

Të martën është nënshkruar edhe kontrata për dhënien me koncesion të Qendrës Turistike të Brezovicës, me të cilën investitori obligohet të kryej investimet e premtuara. Kjo kontratë pritet të hyjë në fuqi pas gjashtë muajve, kështu duke i dhënë mundësi koncesionarit francez MDP consalting për t’i siguruar mjetet financiare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/brezovica-ne-dore-te-francezeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala