Brenda tri viteve nis ndërtimi i Teatrit të Operas dhe Baletit “Dr. Ibrahim Rugova”

Autori:Zekirja Shabani

Ndërtim i Teatrit të Operas dhe Baletit “Dr. Ibrahim Rugova” është një nga projektet kryesore në, i parapaarë në programin qeverisës pëër tri vitet e ardhshme.

“Pas problemeve të theksuara në projektin e mëhershëm të Teatrit të Operas dhe Baletit “Ibrahim Rugova”, Qeveria e Republikës së Kosovës do të shpallë konkurs të ri ndërkombëtar për projektimin dhe më pas ndërtimin e tij”, thuhet në programin, të cilin e posedon Gazetaa Fjala.

Ky thuhet se është një projekt kapital për artet skenike dhe i cili do të përfaqësojë vlera të mirëfillta kulturore.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/brenda-tri-viteve-nis-ndertimi-i-teatrit-te-operas-dhe-baletit-dr-ibrahim-rugova/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala