Brenda stadiumit më të madh në botë (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Stadiumi “1 Maji” në Phenian të Koresë së Veriut është më i madhi në botë, me kapacitet 150 mijë shikues dhe zë një sipërfaqe 20.7 hektarë.

Ai është ndërtuar më 1989 dhe rikonstruktuar më 2014.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/brenda-stadiumit-me-te-madh-ne-bote-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala