Brenda hotelit në Mali që u sulmua nga xhihadistët (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidenti i Malit Ibrahim Boubacar Keita ka vizituar hotelin Radisson Blu në Bamako ku mbetën të vrarë 27 persona gjatë një sulmi të terroristëve xhihadistë.

Disa dhoma në hotel janë shkatërruar derisa gjaku shihet kudo.

Më shumë se tre sulmues në Mali janë në arrati pas derisa po premtohet për më shumë liftë kundër terrorizmit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/brenda-hotelit-ne-mali-qe-u-sulmua-nga-xhihadistet-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala