Brenda bunkerit luksoz të dy bossëve të Ndranghetas kalabreze

Autori:Zekirja Shabani

Kumbarët mafiozë të cilët kaluan më shumë se një dekadë në arrati janë kapur të fshehur në një bunker nëntokësor ‘luksoz’ që kishin gërrmuar rrëzënjë mali mali në jug të Italisë.

Një prej bosëve, Giuseppe Ferraro, 47 vjeç, kishte rrëmbyer një nga bossët e klanit të tij riva, sipas hetuesve.

Më pas personi i rrëmmbyer i ishte ehdhur për së gjalli si ushqim derrave.

Tjetri, Giuseppe Crea, 37 vjeç, është një vrasës gjakftohtë që kishte vrarë të birin adoleshent të një rivali.

Policia gjeti një arsenal armësh, ku përfshiheshin armë automatike, në vrimën gjysmë-nëntokësore në zonën e pyllëzuar pranë Agro di Maropati, në Reggio Calabria të Italisë.

Bunkeri ishte i pajisur me të gjitha komoditetet dhe lukset e nevojshme, njoftuan mediat italiane.

Two Mafia bosses found in luxury underground bunker in ItalyTwo Mafia bosses found in luxury underground bunker in ItalyTwo Mafia bosses found in luxury underground bunker in Italy

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/brenda-bunkerit-luksoz-te-dy-bosseve-te-ndranghetas-kalabreze/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala