Brenda 2050-s, robotët do të zënë 50% të punës që bëjnë sot njerëzit

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjysma e britanikëve mund të mbeten pa punë brenda 2050-s, sepse punërat do të bëhen nga robotët, ka parashikuar një shkencëtar i rëndësishëm, shkruan The Mirror.

Punë nga më të zakonshmet që sot bëhen me dorën e njeriut, shumë shpejt mund të mekanizohen tërësisht.

Ky trend pritet të prekë shumë shpejt çdo cep të botës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/brenda-2050-s-robotet-do-te-zene-50-te-punes-qe-bejne-sot-njerezit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala