Brathu: Kosova duhet të ketë President

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadori noevegjez në Kosovë, Jan Brathu  ka deklaruar se Kosova duhet të ketë president sipas proceduarave kushtetuese  dhe se në Kuvend duhet të kthehet normalitieti pa dhunë.

Pas një takimi që pati me kryekuvendarin Kadri Veseli, Brathu sa i përket opozitës kosovare për zgjedhje të shpejta ka thënë se në Evropë pakicat parlamentare nuk mund të thirrin zgjedhje dhe duhet të respektohet Kushtetuta.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/brathu-kosova-duhet-te-kete-president/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala