Bota pa ujë pas 15 vjetësh

Autori:Avdyl Pajaziti

Në 15 vjetët e ardhshëm, Planeti do të ballafaqohet me 40 për qind mungesë në furnizime me ujë, si shkak i urbanizimit, rritjes së popullatës dhe rritja e kërkesës për ujë dhe prodhim të ushqimit, energjisë dhe industrisë, thanë Kombet e Bashkuara të Premtën.

Mënyra më e mirë për përmirësim të gjendjes është që secili prej nevojtarëve të ujit, të konsumojë ujë aq sa e ka të nevojshme, si dhe të mirren masa më të rrepta në kursim.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bota-pa-uje-pas-15-vjetesh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala