Bosnje: Islamikët e arrestuar kishin planifikuar një sulm terrorist më 31 dhjetor

Autori:Avdyl Pajaziti

Anëtarët e një grupi islamik radikal, të cilët u arrestuan nga policia gjatë kësaj jave në Sarajevë, kishin planifikuar një sulm vdekjeprurës në qytet më 31 dhjetor, deklaroi prokurori boshnjak, Dubravko Kampara.

Prokuroria vendosi dje të kërkojë arrest me burg për tetë nga 11 të arrestuarit më 22 dhjetor, ndërkohë që gjykata pranoi këtë kërkesë.

Sipas Kapmapras, ka dëshmi që tregojnë se të arrestuarit kishin planifikuar sulme, ku mund të vriteshin mbi 100 persona. /MIA/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bosnje-islamiket-e-arrestuar-kishin-planifikuar-nje-sulm-terrorist-me-31-dhjetor/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala