Bosch: Thaçi ndërhyri në drejtësi

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch ka thënë se zyrtarët nuk duhet t’i komentojnë vendimet e gjykatave.

Bosch në një intervistë për ‘Kosova sot’ tha se rast ‘Drenica’ nuk ka lidhje me vlerat e luftës, ndërsa sipas tij, Thaçi me komentet e bëra ndërhyri në drejtësi.

Ai tha se shtyrja e vendimit për Specialen ka pasoja negative. Sipas tij, kjo Gjykatë nuk e cenon sovranitetin e Kosovës.

Ambasadori holandez flet edhe pse po mbush gropa në Prishtinë.

t

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bosch-thaci-nderhyri-ne-drejtesi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala