Bosch godet komunën, i mbushin vetë gropat në rrugë

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasador i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka marrë një iniciativë për t’i mbushur gropat në rrugët e kryeqytetit.

Ai në rrjetin social Twitter ka postuar foton duke i mbushur gropat si dhe ka shkruar është një iniciativë qytetare për të ndryshuar rrugët publike që janë në gjendje të keqe tash e sa kohë.

 

bosch twitter

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bosch-godet-komunen-i-mbushin-vete-gropat-ne-rruge/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala