Bosch e hap zemrën për Kosovën

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch pasi që ka qenë në qendër të vëmendjes ditëve të fundit në Kosovë, për shkak të veprimeve të tij në Kuvend, kur po mbahej seanca për ndryshimin e neneve të Kushtetutës që i hapte rrugë formimit të Speciales, si dhe për veprimet e tij në rrugë, përmes një postimi në Twitter, ka vendosur të jap një sqarim

Ai ka shkruar se çfarëdo që thotë dhe bën, e bën në interes të Kosovës dhe nuk mendon të ofendojë. Ai ka kërkuar falje për keqkuptimet që janë krijuar.

“Që ta sqarojmë, sa herë që flas e mendoj interesin e Kosovës dhe nuk kam për qëllim ta ofendoj askënd. Nëse më keni keqkuptuar, më vjen keq”, ka shkruar Bosch në Twitter.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bosch-e-hap-zemren-per-kosoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala