Borë deri të mërkurën

Autori:Avdyl Pajaziti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se nga nesër Ballkani do të ndikohet nga fushat me presion të ulët atmosferik.

“Në këtë kushte do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Këto reshje në vise me lartësi mbi 800m do të përcillen edhe me borë. Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 2C deri 4C celsius , kurse maksimalet e ditës do të lëvizin në mes 7C deri 9C celsius. Do të fryj erë nga ana e juglindjes e më pas nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s”, thuhet në komunikatë.

Një gjendje e këtill e motit me reshje shiu dhe bore do të na përcjell deri diten e merkurë, ndërsa era do të vazhdoj gjatë gjithë javës ta mbajë drejtimin e verilindjes, ndersa temperaturat maksimale do të pësojn rritje të lehta mbas ditës së mërkurë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bore-deri-te-merkuren/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala