Bombë në shtëpinë e policit në veri

Autori:Avdyl Pajaziti

Një granatë dore M-75 prodhim jugosllav, është hedhur në shtëpinë e policit M. Gjukiq, ndërsa nuk ka të lënduar në njerëz.

Sipas burimeve të KSP-së, ngjarja ka ndodhur rreth orës 3:30 të mëngjesit të sotëm në Zubin Potok, ndërsa autorët dhe motivi i këtij sulmi nuk dihen.

“Përveç dëmeve në shtëpi, është dëmtuar një dyqan afër kësaj shtëpie dhe një automjet, ndërsa shpërthimi që ka qenë i fuqishëm dhe ka shqetësuar banorët e kësaj lagje”, kanë thënë burimet.

Zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut, Besim Hoti, ka konfirmuar ngjarjen. Sipas tij, policia ka dal menjëherë në vendngjarje dhe ka aplikuar operacionin ‘unaza e çeliktë’ në përpjekje të kapjes së autorit apo autorëve të këtij incidenti.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bombe-ne-shtepine-e-policit-ne-veri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala