Bombat e ISIS-it të fshehura në lodra për t’i vrarë fëmijët (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

 

Forcat e Sigurisë në Irak kanë gjetur një numër të madh lodrash të fëmijëve të cilat kanë qenë pjesë e një plani të ISIS kundër Shia-ve.

Forcat e Sigurisë në Bagdad kanë çmontuar dhe shkatërruar rreth 18 lodra të cilat kishin të vendosura bomba brenda.

ISIS kishte planifikuar t’i shiste këto lodra me bomba në një rrugë në mes të Irakut dhe Karbala-së, ku miliona myslimanë Shia pritet që të ecin gjatë një pelegrinazhi të Arbainit muajin e ardhshëm, transmeton lajmi.net.

Arbaini është një festë e Shia-ve që shënon fundin e një periudhe 40-ditore të zisë pas përvjetorit të vdekjes së imamit Hysen, nipit të Profetit Muhamed.

2EA51FD400000578-3327357-image-a-7_1448040047250

2EA51FE400000578-3327357-image-m-6_1448040024498

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bombat-e-isis-it-te-fshehura-ne-lodra-per-ti-vrare-femijet-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala