Boksieri Arnold Gjergjaj fitoi kundër Zolatan Csalas.

Autori:Avdyl Pajaziti

Boksieri i suksesshëm kosovar, Arnold Gjergjaj, ka shënuar një tjetër fitore në boksin profesionist.

Boksieri i kategorisë së rëndë sonte triumfoi në Zvicër përballë kundërshtarit nga Hungaria, Zoltan Csala.

Gjergjaj i njohur si ‘The Cobra’ fitoi në një duel interesant pas 12 raundesh, me vendim unanim të gjyqtarëve (78:74 / 79:73 / 79:73).

Kjo fitore e afron edhe më shumë Gjergjajn drejt ëndrrës së tij, që të duelojë kundër Wladimir Klitschkos për titullin botëror.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/boksieri-arnold-gjergjaj-fitoi-kunder-zolatan-csalas/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala