Bllokohet rektorati!

Autori:Avdyl Pajaziti

Disa studentë të Universitetit të Prishtinës kanë bllokuar hyrjen e Rektoratit të Universitetit të Prishtinës. Ata po qëndrojnë para hyrjes së këtij institucioni.

Më herët ka pasur kërkesa prej studenteve që Universiteti i Prishtinës të bëhet universitet i provimeve, rrjedhimisht, të ketë për çdo muaj afate të provimeve për studentët që dështojnë t’i japin provimet në afatet e rregullta.

Deri më tash, asnjë udhëheqës i Universitetit të Prishtinës, s’e ka respektuar Statutin sa i përket mbajtjes së tri afateve të provimeve brenda një viti akademik. Askund në botë s’ka rregulla që lejojnë studentit të hyjë deri në 12 herë në një provim.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bllokohet-rektorati/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala