Bllokada, e dëmshme për zhvillimin ekonomik

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu, ka deklaruar se situata bllokuese politike, e cila është krijuar së fundmi në Kosovë, mund të efekte negative edhe në ekonomi.

Ai këto komente i ka bërë të hënën në konferencën me gazetarë, me rastin e pranimit të Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) në EUROCHAMBERS.

“Ky pranim i Kosovës është një arritje e madhe për komunitetin e biznesit në vend, por edhe për njohjen e Kosovës në arenën ndërkombëtare. Ky anëtarësim do të ndikojë që të përmirësohet edhe imazhi i Kosovës për të thithur më shumë investime”, ka thënë ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bllokada-e-demshme-per-zhvillimin-ekonomik/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala