Arabia Saudite e Katari i dalin në ndihmë Turqisë

Autori:Gazeta Fjala

Arabia Saudite dhe Katari kanë marrë një vendim interesant.

Ata kanë vendosur që të gjitha perimet që shteti i Turqisë eksportonte në Rusi të blihen nga to për të ndihmuar njerezit e varfër në kontinentin e Afrikës.

Sipas këtij vendimi, dy vendet çdo vit do të blejnë perimet nga Turqia. /Gazeta Fjala/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/blihen-perime-nga-turqia-per-te-varferit-e-afrikes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala