‘Blej një, ndihmo të arrestuarit’

Autori:Gazeta Fjala

Shitësit në tregun mobil në sheshin Skenderbeu, të organizuar nga Komuna e Prishtinës, kanë gjetur një formë për të ndihmuar të aktivistët opozitarë të arrestuar në protestat e fundit.

“Blej një, ndihmo të arrestuarit” është shenja e vënë përpara një stende ku bëhet shitja e shallëve dhe maicave me flamuj kombëtar./Gazeta Fjala/

blej 2

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/blej-nje-ndihmo-te-arrestuarit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala