Bizneset dominuese 

Autori:Zekirja Shabani

Në tregun e Kosovës si dominues në biznese llogaritet të jenë bankat komerciale, të cilat në numër janë 9.

Pas tyre për nga shtrirja vijën kompanitë e sigurimeve, të cilat në numër llogaritët të jenë gjithsej 12 sosh.

E, një vend të fuqishëm dhe mjaft të madh në tregun vendor pa dyshime e kanë edhe pompat e derivateve.  Që ne numër llogaritet të jenë mbi 700.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bizneset-dominuese/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala