Binjaket e lindura njëra në muajin e 7-të dhe tjetra në muajin e 9-të

Autori:Avdyl Pajaziti

Një grua 41 vjeçare nga Rumania ka lindur dy vajza në një diferencë prej 2 muajsh. Ajo pritej të linde binjaket në kohën normale , por kur ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë është detyruar të lindë. E veçanta e gjithë kësaj ishte se në këtë lindje nuk dolën dy binjaket por vetëm njëra.
Ajo lindi një vajzë në lindje të parakohshme, dhe se mjekët prisnin që fëmija tjetër do të arrijë në botë shumë shpejt pas motrës së saj. Megjithatë, vajza tjetër nuk ka dal nga mitra para se të vijë koha. Pothuajse shtatë javë më vonë, në fund të janarit të këtij viti, me ndihmën e ndërhyrjes cezariane, në botë erdhi dhe vajza tjetër.

Të dy motrat janë krejtësisht të shëndetshme, dhe lindja e tij unike do të hyj në tekstet mjekësore si një ngjarje e vetme në botë, shkruan 21 media.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/binjaket-e-lindura-njera-ne-muajin-e-7-te-dhe-tjetra-ne-muajin-e-9-te/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala