Bilfinger teme mes Mustafës e Merkelit

Autori:Avdyl Pajaziti

Në një intervistë në emisionin Debat në Radio Televizionin e Kosovës, Kryeministri Mustafa, është pyetur për çështjen e propozimit për investim në sektorin energjetik në Kosovë nga Kompania gjermane Bilfinger.

Ai ka qenë konsistent me deklaratat e mëhershme dhënë për Klan Kosova nga Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Fadil Ismajli, Zëdhënësi i qeverisë Arban Abrashi dhe Ministri i Financave, Avdullah Hoti, se kjo kompani nuk e kishte të gatshëm deklarimin financiar.

“Projekti Kosova e Re nuk ka asnjë ndërlidhje me propozimin e Bilfinger për Kosovën A. Bilfinger nuk kishte deklarime financiare”, ka thënë Mustafa.

“Unë kam biseduar edhe me kancelarin Angela Merkel dhe një projekt i tillë do të shqyrtohet në vazhdimësi”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bilfinger-teme-mes-mustafes-e-merkelit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala