BIK-u nuk ia ka friken kërcënimeve të ISIS

Autori:Avdyl Pajaziti

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, gjatë një aktiviteti që u mbajt me rastin e shënimit të ditës së mjedisit ka thënë se Bashkësia Islame do të jetë një derë e hekurt për të gjitha personat që e kërcënojnë atë.

Komentet e tij erdhën pas publikimit të një dokumentari propagandistik për Ballkanin nga seksioni për media i ISIS-it, Alhayat Media Center, në të cilin pjesëtarët e tij shprehin akuza dhe kërcënime ndaj jobesimtarëve në Ballkan i cili fillimisht u publikua nga Klan Kosova.

Dy shqiptarët që flasin në të janë Abu Bilqis (Al Albani), dhe Abu Muqatil (Al Kosova) ku ky i fundit e dha edhe një porosi për jobesimtarët në Ballkan, transmeton Klan Kosova.

“I dërgoj mesazh taghutave (*taghut – ata që i adhurojnë idhujt, por jo Allahun) të Kosovës, Maqedonisë dhe Shqipërisë, dhe gjithë Ballkanit: mos mendoni se ne e kemi harruar për zullumin të cilin ju ia bani myslimanëve”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bik-u-nuk-ia-ka-friken-kercenimeve-te-isis/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala