Bie papunësia në Amerikë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në muajin Prill ekonomia e SHBA-së shtoi 233,000 vende të reja pune, përderisa norma e papunësisë ka rënë në 5,4%, më e ulëta që nga Maji i vitit 2008.

Ndërsa pika dëshpëruese nga raporti, ishin pagat, pasi që janë më ulët sesa parashihej.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bie-papunesia-ne-amerike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala