Bie niveli i ujit në Batllavë e Badovc

Autori:Avdyl Pajaziti

Rritja e kërkesave për ujë ka bërë që uji në liqenet akumuluese Batllava dhe Badovc të bie. Ketë e ka bërë të ditur Kompania e Ujësjellësi Rajonal “Prishtina”, po ashtu bëhet e ditur se është shtuar edhe keqpërdorimi i ujit në forma të ndryshme.

Niveli i ujit në liqenin e Batllavës aktualisht është më i ulët për 1 metër nën kuotën maksimale, ndërsa niveli i ujit në liqenin e Badovcit është më i ulët për 66 cm nga kuota maksimale.

Për shkak të shpenzimit joracional të ujit KUR ”Prishtina” paralajmëron se brenda 3-4 dite do fillojë me orar të ri të furnizimit me ujë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bie-niveli-i-ujit-ne-batllave-e-badovc/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala