Bie dollari

Autori:Avdyl Pajaziti

Dollari ka shënuar ulje teksa Rezerva Federale ka mbajtur normat e interesit të SHBA të pandryshuara, sikundër edhe pritej, dhe për më tepër deklaroi se po vëzhgonte nga afër zhvillimet ekonomike dhe financiare globale.

Indeksi i dollarit. DXY, i cili vlerëson dollarin përkundër gjashtë monedhave, ra 0.4 për qind në 98.97.

Dollari i Zelandës së Re ra 1 për qind kundrejt dollarit amerikan NZD = D4 në 0.6431 dollarë pas deklaratës së politikave të Bankës Rezervë së Zelandës së Re.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bie-dollari/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala