Bie bora e parë në Kosovë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Mbi bjeshkët e bukura të Rugovës sot ka rënë bora e parë.

Kanë mbetur fiks edhe dy muaj nga fillimi i stinës së dimrit në kalendar, por që Rugova është mbuluar me borë.

Nga banorët e zonës thuhet se temperaturat janë të ulta dhe se dimri vetëm ka filluar atje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/bie-bora-e-pare-ne-kosove-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala