Besnik Hasani: Sekiraça e thërriste drejtorin e Policisë për ndihmë

Autori:Zekirja Shabani

Vetëm një metër e gjysmë i ndau Enver Sekiraçën me ish-policin Besnik Hasani, të hënën, gjatë seancës gjyqësore kundër Sekiraçës, i cili po akuzohet për nxitje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza, shkruan sot Koha Ditore.

Provokimet në heshtje e detyruan trupin gjykues që të sigurohej se kjo afërsi nuk do të paraqiste ndonjë rrezik.

“A jeni të sigurt se kjo hapësirë është normale dhe e sigurt?”, iu drejtua policëve gjyqtari i EULEX-it, Arcadius Sedek.

Duke qenë se ishin avokatët e Sekiraçës në mes dhe ai po qëndronte krejt në qoshe i bllokuar, policët thanë se një gjë e tillë nuk mund të ndodhë.

Në këtë situatë pak a shumë të tensionuar, dëshmitari Hasani, i cili është i dënuar për shpërthimin në lokalin “Sekiraça”, ka përmendur një varg situatash, që kishin lidhje me Sekiraçën, në të cilat edhe vetë ka thënë se ishte i pranishëm.

Ai përveç koleg pune, ishte edhe mik i Rizës. Për konfliktin që Riza kishte pasur me Sekiraçën, Hasani ka thënë se ka qenë në dijeni tërë kohën. /koha/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/besnik-hasani-sekiraca-e-therriste-drejtorin-e-policise-per-ndihme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala