Besiana Kadare: Kosova aplikon pas 2 vjetësh në UNESCO

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadorja e Shqipërisë në UNESCO Besiana Kadare ka shfaqur zhgënjimin me votimin e sotëm në UNESCO.

“Rezultat zhgënjyes për kërkesën e Kosovës: 3 vota munguan për ta arritur shumicën e 2/3’ave që Kosova të bëhet anëtare e UNESCO’s. Kosova në UNESCO pas dy vjetësh” ka shkruar Kadare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/besiana-kadare-kosova-aplikon-pas-2-vjetesh-ne-unesco/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala