Bërllogu po hiqet, “Mos t’shoh ma tu gjujt!” (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Atë që nuk e bëjnë institucionet përgjegjëse po e bëjnë vullnetarët e “Let’s Do It Kosova”. Të shtunën ata kanë pastruar edhe dy deponi të tjera në Lagjen e Romëve në Mitrovicë, ku morën pjesë afër 100 vullnetarë, nga Let’s Do It Kosova si dhe nga vetë banorë të lagjes. Përveq kësaj punëtorë dhe makineri u siguruan nga ndërmarrja “Uniteti”.

Fushata do të vazhdoj me organizimin e aksioneve të tjera në javën vijuse, në Podujevë, raporton Gazeta Fjala.

Let’s Do It Kosova u ka bërë thirrje të gjitha institucioneve si dhe vetë qytetarëve që të mirren më seriozisht më problemin e mbeturinave, duke mos i hudhur ato vend e pa vend.

Këtë vit porosi e aksioneve për ruajtjen e mjedisit është “Edhe mos t’shoh ma tu gjujt!”./Gazeta Fjala/

11 22 33 44

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/berllogu-po-hiqet-mos-tshoh-ma-tu-gjujt-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala