Bërllogu më i rëndësishëm se jeta e banorëve (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Në këtë vend dy vite më parë ishte kontejneri për mbeturina. Por, për udhëheqësit e Komunsë së Ferizajit duket s emë të rëndësishme janë mbeturinat që të shtrihen pa u penguar nëpër oborrin e shkollës Gjon Serreqi, se jeta e banorëve dhe nxënësve të kësaj shkolle në këtë qytet.

Ata kanë larguar kontejnerin e vetëm të kësaj lagjeje dhe tani banorët nuk kanë ku ta hedhin bërllogun.

Në vend të kontejnerit zyrtarëët komunal kanë vënë një shenj përmes së cilës u kërkohet banorëve të kujdesen për mbeturinat, jo për ambientin.

Kryetari Muharrem Sfarqa, pati premtuar se do të zgjidh problemin e mbeturinave në këtë lagje, por ende nuk ëshët bërë ndonjë veprim në të mirë të shëndetit të qytetarëve.

ber berll berllog

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/berllogu-me-i-rendesishem-se-jeta-e-banoreve-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala